1. Czy są inne metody wsparcia projektu poza finansowym?

Finansowe wsparcie jest dla nas najistotniejsze, ale chętnie przyjmiemy pomoc w formie wolontariatu np. przy projektowaniu graficznym, UX, czy programistycznym. Szczegóły na temat takiej pomocy, znajdziesz na stronie: Współpraca. Uruchomiliśmy media społecznościowe, zatem polub nas na Facebooku i komentuj posty, abyśmy zdobywali duże zasięgi, które pomogą w propagowaniu idei, udostepniaj nasze posty na grupach, do których należysz. Te wszystkie działania przynoszą nam wymierne korzyści w promowaniu idei, więc nie wahaj się pomóc nam w ten sposób. Oglądaj i subskrybuj nasz kanał na YouTube. Jak jeszcze można pomóc? Możesz zamieścić na swojej stronie nasze logo z linkiem do nas. Jeśli masz inny pomysł na pomoc nam w realizacji projektu, śmiało pisz na adres e-mail: reklama@klubwm.pl

2. Kiedy będą znane szczegóły co do wydatkowanych kwot?

W obecnej chwili pracujemy nad budową platformy, jesteśmy w III etapie. Zanim jednak przystąpiliśmy do realizacji i podpisywania wszelkich umów z podwykonawcami, zgromadziliśmy i zabezpieczyliśmy kwotę pieniędzy, która pozwoli nam na realizację pierwszych faz projektu. Jednak przedsięwzięcie wymaga stałego dofinansowania, które pozyskujemy dzięki regularnym wpłatom naszych Darczyńców. To dla nas bardzo ważne, aby projekt był płynnie realizowany bez konieczności sięgania do tak ryzykownych instrumentów jak kredyty czy pożyczki w bankach. Po każdym etapie prac będziemy komunikować o postępach technicznych oraz wydatkowanych kwotach, a także informować o sumach niezbędnych do realizacji dalszych etapów. Więcej szczegółów dotyczących faz projektu raportujemy Darczyńcom mającym dostęp do Klubu WM.

3. W jaki sposób mogę zgłosić błąd techniczny?

Jeśli znalazłaś/eś błąd techniczny zgłoś go do naszego administratora pisząc na e-mail: admin@klubwm.pl Dziękujemy za czujność i chęć pomocy w realizacji projektu, bardzo to doceniamy.

4. Kiedy ruszy nowa platforma video?

Nowa platforma będzie powstawała etapami. 28 kwietnia 2021 r zakończyliśmy etap I – budowę tzw. MVP (DEMO), z której moga korzystać na razie nasi Darczyńcy. 30 września zakończyliśmy etap III, a obecnie jesteśmy w etapie IV, którego zakończenie przewidujemy przed końcem 2021 r. – szczegóły dotyczące tego, jakie prace są wykonywane w poszczególnych etapach znajduja się na stronie: https://klubwm.pl/pilna-pomoc/ Po zakończeniu etapu IV nastąpi premiera BanBye.pl w internecie.

5. Czy treści prezentowane na nowej platformie będą płatne?

Docelowo nie będziemy pobierać opłat za dostęp do prezentowanych treści.

6. Czy będzie możliwość pobrania pliku filmowego na dysk?

Tak, w przyszłości przewidujemy taką funkcję.

7. Czy będzie możliwość udostępnienia materiału publikowanego na nowej platformie?

Tak, docelowo będzie dostępna funkcja udostępniania materiału. Natomiast rozpowszechnianie pobranego materiału wRealu24 będzie możliwe tylko wtedy, gdy materiał (do 5 minut) zostanie podpisany linkiem źródłowym oraz oznaczony naszym logo.

8. Z jakich technologii będziecie korzystać budując nową platformę video?

Szczegółowe informacje na temat rozwoju i budowy nowej platformy, a w szczególności: języków programowania, backendu, frontendu znajdują się w dziale Plan rozwoju.

9. Jakie funkcjonalności będą dostępne na nowej platformie video?

Na nowej platformie dostępny będzie przede wszystkim streaming live, VOD, chat, komentarze, filtrowanie kanałów i subskrypcji, polubienia, statystyki i inne, które będą wdrażane w kolejnych etapach rozwoju. Szczegółowe informacje na temat budowy i rozwoju nowej platformy znajdują się w dziale Plan rozwoju

10. Jaką rolę w nowej platformie będzie pełniła Rada Programowa? 

Rada Programowa będzie dbała o zachowanie standardów, przestrzeganie polskiego prawa i rozstrzyganie spornych kwestii.

11. Czy treści na nowej platformie będą cenzurowane?

Nie będą cenzurowane przez samą platformę, natomiast każdy publikujący będzie miał możliwość blokowania użytkowników, którzy łamią polskie prawo. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa tak, by przyszłe pokolenia były wychowywane w duchu wolności i umiłowania prawdy.

12. Kto będzie mógł korzystać z nowej platformy?

Już od pierwszych chwil po uruchomieniu każdy będzie mógł korzystać z treści, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jednakże w pierwszym etapie działania platformy, ze względu na bardzo wysokie koszty przesyłania danych, zaprosimy kilkunastu dziennikarzy, twórców, czy youtuberów do jej współtworzenia i testowania. Pierwszych publikujących wybierze powołana do tego celu Rada Programowa.

13. Czy będzie aplikacja mobilna platformy?

W początkowym etapie platforma powstanie jako PWA umożliwiająca zainstalowanie na smartfonie, a w kolejnym etapie powstanie natywna aplikacja mobilna.

14. Czy platfoma będzie tylko polskojęzyczna, czy międzynarodowa?

Pierwszym wdrożonym językiem będzie język polski, docelowo platforma będzie międzynarodowa.

15. W jaki sposób zagwarantujecie, że platforma będzie niezależna?

Posiadamy już pięcioletnie doświadczenie w tworzeniu telewizji wRealu24, która zawsze była, jest i będzie niezależnym medium , ponieważ opiera się na opiniach widzów i jest przez nich kierowana. Podobnie platforma będzie tworzona przez Klubowiczów Wolnych Mediów. Ufamy naszym Darczyńcom, jesteśmy głęboko przekonani, że będą stać na straży niezależności platformy.

16. MVP – nie mogę się zalogować, co robić?

Jeśli masz problem z zalogowaniem się do MVP Platformy wyślij do nas e-maila na adres: mvp@klubwm.pl. Usuniemy twoje konto, o czym zostaniesz powiadomiony, i będziesz mógł zarejestrować się na nowo za pomocą poprzednio użytych: adresu e-mail oraz kodu dostępu.