1. Czy są inne metody wsparcia projektu poza finansowym?

Finansowe wsparcie jest dla nas najistotniejsze, ale chętnie przyjmiemy pomoc w formie wolontariatu np. przy projektowaniu graficznym, UX, czy programistycznym. Szczegóły na temat takiej pomocy, znajdziesz na stronie: Współpraca. Uruchomiliśmy media społecznościowe, zatem polub nas na Facebooku i komentuj posty, abyśmy zdobywali duże zasięgi, które pomogą w propagowaniu idei, udostepniaj nasze posty na grupach, do których należysz. Te wszystkie działania przynoszą nam wymierne korzyści w promowaniu idei, więc nie wahaj się pomóc nam w ten sposób. Oglądaj i subskrybuj nasz kanał na YouTube. Jak jeszcze można pomóc? Możesz zamieścić na swojej stronie nasze logo z linkiem do nas. Jeśli masz inny pomysł na pomoc nam w realizacji projektu, śmiało pisz na adres e-mail: reklama@klubwm.pl

2. W jaki sposób mogę zgłosić błąd techniczny?

Jeśli znalazłaś/eś błąd techniczny zgłoś go do naszego administratora pisząc na e-mail: admin@klubwm.pl. Dziękujemy za czujność i chęć pomocy w realizacji projektu, bardzo to doceniamy.

3. Czy na BanBye będzie dostępna wyższa rozdzielczość filmów?

Tak, w przyszłości planujemy zwiększyć jakość.

4. Czy treści prezentowane na BanBye będą płatne?

Docelowo nie będziemy pobierać opłat za dostęp do prezentowanych treści.

5. Czy będzie możliwość pobrania pliku filmowego na dysk?

Tak, w przyszłości przewidujemy taką funkcję.

6. Czy będzie możliwość udostępnienia materiału publikowanego na nowej platformie?

Tak, docelowo będzie dostępna funkcja udostępniania materiału. Natomiast rozpowszechnianie pobranego materiału wRealu24 będzie możliwe tylko wtedy, gdy materiał (do 5 minut) zostanie podpisany linkiem źródłowym oraz oznaczony naszym logo.

7. Z jakich technologii będziecie korzystać budując BanBye?

Szczegółowe informacje na temat rozwoju i budowy nowej platformy, a w szczególności: języków programowania, backendu, frontendu znajdują się w dziale Plan rozwoju.

8. Jakie funkcjonalności będą dostępne na BanBye?

Na nowej platformie dostępny będzie przede wszystkim streaming live, VOD, chat, komentarze, filtrowanie kanałów i subskrypcji, polubienia, statystyki i inne, które będą wdrażane w kolejnych etapach rozwoju. Szczegółowe informacje na temat budowy i rozwoju nowej platformy znajdują się w dziale Plan rozwoju

9. Jaką rolę na BanBye będzie pełniła Rada Programowa? 

Rada Programowa będzie dbała o zachowanie standardów, przestrzeganie polskiego prawa i rozstrzyganie spornych kwestii.

10. Czy treści na BanBye będą cenzurowane?

Nie będą cenzurowane przez samą platformę, natomiast każdy publikujący będzie miał możliwość blokowania użytkowników, którzy łamią polskie prawo. Naszą misją jest edukacja społeczeństwa tak, by przyszłe pokolenia były wychowywane w duchu wolności i umiłowania prawdy.

11. Kto będzie mógł korzystać z BanBye?

Już od pierwszych chwil po uruchomieniu każdy będzie mógł korzystać z treści, zarówno w Polsce jak i za granicą. Jednakże w pierwszym etapie działania platformy, ze względu na bardzo wysokie koszty przesyłania danych, zaprosimy kilkunastu dziennikarzy, twórców, czy youtuberów do jej współtworzenia i testowania. Pierwszych publikujących wybierze powołana do tego celu Rada Programowa.

12. Czy będzie aplikacja mobilna platformy?

W początkowym etapie platforma powstanie jako PWA umożliwiająca zainstalowanie na smartfonie, a w kolejnym etapie powstanie natywna aplikacja mobilna.

13. Czy platfoma będzie tylko polskojęzyczna, czy międzynarodowa?

Pierwszym wdrożonym językiem będzie język polski, docelowo platforma będzie międzynarodowa.

14. W jaki sposób zagwarantujecie, że platforma będzie niezależna?

Posiadamy już pięcioletnie doświadczenie w tworzeniu telewizji wRealu24, która zawsze była, jest i będzie niezależnym medium , ponieważ opiera się na opiniach widzów i jest przez nich kierowana. Podobnie platforma będzie tworzona przez Klubowiczów Wolnych Mediów. Ufamy naszym Darczyńcom, jesteśmy głęboko przekonani, że będą stać na straży niezależności platformy.